Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge Kullanımı


Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge Kullanımı

Add to compare
En uygun fiyat
Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge

Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge

En uygun fiyat:n11.com
2.479,00
Add to compare
Dyson Big Ball Animal Pro 2

Dyson Big Ball Animal Pro 2

En uygun fiyat:hepsiburada.com
3.789,90

Dyson V8 Kullanımım (Video)

Dyson V8 ilk kullanım

Dyson V8 cihazınızı henüz yeni almışsanız şarjını fulledikten sonra kullanılması önerilir.  Şarj girişi cihazınızın arka gövdesinde yer almaktadır. Dyson V8 bataryası ortalama 5 saat civarında fullenmektedir. Cihazınızı şarja taktığınız da üç adet mavi ışık belirir bu ışıklar şarj seviyesini gösterir. Üç mavi ışık tamamen söndüğünde cihazınızın bataryası dolmuştur.

Dyson V8 aksesuar bağlantısı

Cihazınız ile gelen ara çubuğu siklon çıkış bölümünde yer alan girişe hafif bastırarak monte ediniz ardından ara çubuğun uç tarafında kalan bölüme de cihazınız ile gelen süpürge başlıklardan bir tanesini takınız. Yüksek bölümlerde ki temizlikler için ara çubuğu kullanabilirsiniz. Ek olarak süpürge başlıklarını kullanmak için ara çubuğuna ihtiyacınız yok normal siklon çıkışında ki bölüme başlıkları kolay bir şekilde monte edebilirsiniz daha kısa süpürme alanları için koltuk vb yerler için ideal boyuta gelmiş olur.

Şarj süresi

Dyson v8 cihazınız ile gelen standart başlık ve güçlü emiş modunda kullanırsanız kesintisiz 25 dakikaya kadar şarj süresi alırsınız. Aynı başlık ile maksimum güçte kullanırsanız şarj süresi 7 dakikaya kadar düşmektedir.

Eğer cihazınız ile gelen mini tribün fırçası var ise bu süre 30 dakikaya kadar çıkmakta.

Dyson V8 toz haznesini boşaltmak

Toz haznesinin üzerinde belirtilmiş olan max seviyesinin üzerine çıkmamaya çalışın. Bu bölümün üzerine çıktığınızda cihazınız zorlanmaya başlayacaktır ve sonucunda istenmeyen arızalar ya da performans kaybı yaşayabilirsiniz.

Toz haznesini boşaltmak için haznenin üst bölümünde yer alan kırmızı kolu yukarıya doğru çekin, haznenin içinde ki tozlar komple dökülene kadar bu kolu çekmeye devam edin. Basit bir dokunuşla boşaltmış olduğunuz haznenin tekrar kapağını kapatıp güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dyson V8 yer kaplamayan dizaynı

Dyson V8 evinizde fazla yer kaplamayan bir dizayna sahiptir. Duvara kolayca monte edilebilen şarj ünitesi sayesinde hem yer işgal etmeyecek hemde her zaman elinizin altında olacak bir konumda yer alacaktır. Ayrıca şarj ünitesinin üzerinde süpürgeniz ile gelen küçük süpürge başlıklarını koyabileceğiniz yer bulunmaktadır. Bu basit dizaynı sayesinde sizi fazlası ile mutlu edecektir.

Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge Filtre Temizliği

Dyson V8 Filtre Temizliği (Video)

Filtre temizliği

Cihazınızın hem uzun ömürlü hemde verimli olmasını istiyorsanız her ay düzenli şekilde filtre temizliği yapmanız gerekmektedir. Filtre temizliğine başlamadan önce cihazınızın kapalı ve fişe takılı olmadığından emin olunuz.

Siklon bölümünün üzerinde bulunan filtreyi mavi düğmeli bölümü çekerek çıkarın.

Cihazın havayı dışarı attığı arka bölümde ki kapağı saat yönünün tersine doğru çevirerek açın.

Çıkarmış olduğunuz filtreleri soğuk su ile yıkayın.

Filtreleri küçük müdahalelerle içinde birikmiş olan kirlerin çıkmasını sağlayın. Filtrenin temizliğinden emin olana kadar bu işlemi tekrarlayın.

Filtredeki suyu akıtmak için hafifçe sıkarak çevirin.

Arka da yer alan filtrenin açık bölümünü iyice yıkayın ve biraz önce ki gibi filtrenin temiz olduğundan emin olana kadar su altında temizlemeye devam edin.

Filtreleri en az 24 saat geçecek şekilde kurumasını sağlayın. Filtrelerin kuruduğundan emin olmadan cihaza tekrar takmayın.

Siklon bölümünden çıkardığımız filtreyi tekrar yuvasına yerleştirin.

Arka bölümde ki kapağı kapatırken içi dolu siyah noktaların aynı hizada olmasını sağlayın ve ardından boş daireye doğru (saat yönüne) çevirin.

Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge Başlıklarını Temizlemek

Dyson V8 Süpürge Başlıklarını Temizlemek (Video)

Süpürge başlıklarını temizlemek

Bir adet küçük bir madeni para ile süpürge başlığınızın altında bulunan ortası oyuk küçük düğmeyi çevirin ve düğmeden tık sesi gelene kadar çevirmeye devam edin.

Kapağı yukarı doğru kaldırın ve silindir fırçayı çıkarın. (Önemli Not: Süpürge başlığını yıkamayın)

Süpürge başlığının arka tarafında bulunan ince fırçayı da yerinden çıkarın.

Çıkarılan iki fırçayı soğuk suyun altında iyice yıkayın.

Fırçanın üzerine yapışmış kıl, tüy, iplik vb gibi kalıntıları iyice temizleyin.

Fırçaları bol su ile temizlemeye çalışın.

Her iki fırçayı da düz bir şekilde koyun ve en az 24 saat boyunca kurumasını bekleyin.

Fırçaları tekrar süpürge başlığına monte etmeden önce kuru olduğundan emin olunuz kesinlikle ıslak bir şekilde süpürge başlığına monte etmeyiniz.

Sekizgen uçlu fırça yani arka bölümde bulunan ince fırçayı yuvasına tekrar yerleştirin.

Ön bölümden çıkardığımız büyük boylu fırçayı ön çubuğun içinden geçirerek yerleştirin.

Dış bölümde bulunan fırça kilit kapağını doğru şekilde yerleştirin 34 derecelik bir açıda olması gerekir aksi taktirde kapak kapanmayacaktır.

İçi oyuk olan düğmeyi tekrar bir madeni para yardımı ile sıkıştırın.

Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge Tıkanıkları

Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge Tıkanıkları (Video)

Cihazda tıkanmalar

Cihazınızın çalışmasını engelleyecek bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı tıkanıklar cihazınız da kesik motor sesi şeklinde uyarı vermektedir. Böyle durumda yapılması gerekenler;

İlk önce güvenlik diyoruz ve cihazınızın elektrik ile bağlantısı olup olmadığını ve cihazın kapalı olduğundan emin olunuz.

Süpürge başlığını ters çevirdiğimiz de havanın girdiği küçük bir bölüm görünmektedir. Bu bölümün tıkalı olup olmadığını kontrol ediniz. Burada birikmiş kalıntılar var ise temizleyiniz.

Süpürge başlığınızı taktığınız boyun kısmını kontrol ediniz. Bu bölümde birikmiş kalıntılar var ise temizleyiniz.

Cihazınıza takılı olan ara çubuğu ayırınız ve borunun içini kontrol ediniz. Herhangi bir tıkanıklık varsa temizleyiniz ve ardından ışığın diğer ucundan girip aydınlatıp aydınlatmadığını kontrol ediniz.

Hazneye giren bölümü kontrol ediniz. Burada birikmiş kalıntılar var ise temizleyiniz ve parmağınızı dairesel hareketler yaparak tıkanıklığı kontrol ediniz.

Cihazınızın toz haznesini boşaltmak için üst bölümde ki mandalı kullanıyorduk. Bu mandal ile yukarıya doğru çekmeye devam edersek siklon düzeneği yuvasından çıkmaktadır. Bu düzeneği çöp kutusunun yanına giderek üstünden hafif sertlikte vuruşlar yaparak içinde birikmiş olan atıkları dışarıya çıkarıyoruz. Temizliğinden emin olana kadar bu işlemi tekrarlıyoruz.

Dyson V8 Absolute Kablosuz Süpürge Başlığına Dolanan İpler

Dyson V8 Kablosuz Süpürge Başlığına Dolanan İp (Video)

Süpürge başlığına dolanan ipler

Bazen yerleri süpürürken istenmeyen sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu sürprizlerden bir tanesi de silindirik süpürge fırçalarına dolanan iplikler. Böyle durumda süpürge başlığının hemen yanında düğme şeklinde ortası açık bir kapak göreceksiniz. Bu kapağı bir madeni bozuk para yardımı ile saat yönünün tersine doğru çeviriniz ve silindirik fırçayı yuvasından çıkarıp fırçaya dolanan ipliği fırçadan temizleyiniz. Ardından silindirik fırçayı tekrar aynı yöntem ile süpürge başlığına monte ediniz bu sefer kapağı madeni para yardımı ile saat yönüne doğru çeviriniz. Süpürmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

GPindeks.com
Compare items
  • Total (0)
Compare
0