Sorare (sorare.com) Başlangıç Rehberi

Sorare (sorare.com) Başlangıç Rehberi

Sorare Üyelik! Henüz bir sorare (sorare.com) üyeliği oluşturmadıysanız referans linkimle kayıt olabilirsiniz http://sorare.com/r/fahrenait Dileyen siteye direk giriş yaparakta üye olabilirsiniz.

Sorare (sorare.com) nedir?

Sorare, resmi lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur .

Oyun devi Ubisoft tarafından desteklenen ve 130’dan fazla futbol kulübüyle anlaşma yapılmış birinci sınıf bir yatırımcı ekibi tarafından desteklenmekte ve her geçen zaman bu sayı artmaktadır.

Sorare bu yapıyı etherium ağının üzerine kurmuştur. Sorare üzerinden aldığınız tüm kartlar blockchain üzerinde tutulup sahipliği tamamen size aittir. Diğer dijital oyunlarda alınan ürünlerle karıştırılmaması gerekilir çünkü o oyunlarda aldığınız ürünler oyunların ömrü kadardır ve sonrasında kaybolup gitmektedir ama sorare üzerinden alınan kartlar sonsuza kadar size aittir.

Sorare kartlarıyla neler yapabiliriz?

Sorare’de değişik kullanım alanlarına göre altı farklı kart çeşitleri bulunmaktaıdr.

Soldan sağa sıralama şekliyle kartların kalite şekilleri aşağıdaki gibidir

  • Başlangıç
  • Sınırlı
  • Nadir
  • Çok Nadir
  • Benzersiz

Sorare Başlangıç Kartları

Henüz bir üyeliğiniz yoksa sorare.com/r/fahrenait linkinden üye olabilirsiniz. Referans linkle üye olmak istemiyorum diyorsanız sorare.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu kartlar üyeliği ilk açtığınızda size verilen kartlardır. Bu kartları alıp satamazsınız ama başlangıç ligine katılabilirsiniz.

Başlangıç Ligine Katılmak

Başlangıç ligine katılmak için “oyna” menüsüne tıklayınız. Tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran çıkacaktır.

Yukarıda ki görselde tamamlanan, devam eden ve gelecekte ki haftaları görebilirsiniz, kayıt olacağınız haftayı seçiniz sonra ki sayfada aşağıda ki gibi bir ekran karşınıza gelecek.

Burada elinizde ki kartlara göre kayıt olabileceğiniz ligler bulunmaktadır. Biz başlangıç ligini anlattığımız için şimdilik “Starter League Rookie” seçeneğini seçip “gir” butonuna tıklıyoruz.

Yukarıda görselde gördüğünüz üzere 5 mevki görünmekte yani her hafta kadromuzda ki en iyi 5 oyuncuyu seçip kadromuzu kurabileceğiz. Elinizde ki kartlara istinaden burada ki mevkilere oyuncuları yerleştirip onaylayın. Böylece başlangıç ligine kaydınız tamamlanacaktır.

Ben kadromu kurdum bırakayım böyle yapamazsınız çünkü her gelecek hafta kadrosunu düzenlemeniz gerekmektedir.

Devam Edecek…