Sorare (sorare.com) Başlangıç Rehberi

Sorare (sorare.com) Başlangıç Rehberi

Sorare Üyelik! Henüz bir sorare (sorare.com) üyeliği oluşturmadıysanız referans linkimle kayıt olabilirsiniz http://sorare.com/r/fahrenait Dileyen siteye direk giriş yaparakta üye olabilirsiniz. Referans ile kayıt olmanın avantajı kriterleri sağladığınız taktirde ekstra Sınırlı (sarı kart) a sahip oluyorsunuz. Sarı kartlar gerçek parayla alınıp satılabilen kartlardır.
Aklına takılan bir soru mu var? O zaman yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en yakın sürede geri dönüş sağlayacağım.
0
Sorare hakkında aklında ki soruları bu bölüme yazabilirsin. x

Sorare (sorare.com) nedir?

Sorare, resmi lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur .

Oyun devi Ubisoft tarafından desteklenen ve 130’dan fazla futbol kulübüyle anlaşma yapılmış birinci sınıf bir yatırımcı ekibi tarafından desteklenmekte ve her geçen zaman bu sayı artmaktadır.

Sorare bu yapıyı etherium ağının üzerine kurmuştur. Sorare üzerinden aldığınız tüm kartlar blockchain üzerinde tutulup sahipliği tamamen size aittir. Diğer dijital oyunlarda alınan ürünlerle karıştırılmaması gerekilir çünkü o oyunlarda aldığınız ürünler oyunların ömrü kadardır ve sonrasında kaybolup gitmektedir ama sorare üzerinden alınan kartlar sonsuza kadar size aittir.

Sorare kartlarıyla neler yapabiliriz?

Sorare’de değişik kullanım alanlarına göre altı farklı kart çeşitleri bulunmaktaıdr.

Başlangıç

Sınırlı

Nadir

Çok Nadir

Benzersiz

Soldan sağa sıralama şekliyle kartların kalite şekilleri aşağıdaki gibidir

  • Başlangıç
  • Sınırlı
  • Nadir
  • Çok Nadir
  • Benzersiz

Sorare Başlangıç Kartları

Henüz bir üyeliğiniz yoksa sorare.com/r/fahrenait linkinden üye olabilirsiniz. Referans linkle üye olmak istemiyorum diyorsanız sorare.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu kartlar üyeliği ilk açtığınızda size verilen kartlardır. Bu kartları alıp satamazsınız ama başlangıç ligine katılabilirsiniz.

Başlangıç Ligine Katılmak

sorare starter league rookie

Başlangıç ligine katılmak için “oyna” menüsüne tıklayınız. Tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran çıkacaktır.

sorare baslangic rehberi

Yukarıda ki görselde tamamlanan, devam eden ve gelecekte ki haftaları görebilirsiniz, kayıt olacağınız haftayı seçiniz sonra ki sayfada aşağıda ki gibi bir ekran karşınıza gelecek.

sorare lige kayit

Burada elinizde ki kartlara göre kayıt olabileceğiniz ligler bulunmaktadır. Biz başlangıç ligini anlattığımız için şimdilik “Starter League Rookie” seçeneğini seçip “gir” butonuna tıklıyoruz.

sorare baslangic rehberi lige katilis

Yukarıda görselde gördüğünüz üzere 5 mevki görünmekte yani her hafta kadromuzda ki en iyi 5 oyuncuyu seçip kadromuzu kurabileceğiz. Elinizde ki kartlara istinaden burada ki mevkilere oyuncuları yerleştirip onaylayın. Böylece başlangıç ligine kaydınız tamamlanacaktır.

Ben kadromu kurdum bırakayım böyle yapamazsınız çünkü her gelecek hafta kadrosunu düzenlemeniz gerekmektedir.

Beş kişilik oyuncu kadronuzu kurdunuz kalan boşta ki oyuncuları ne yapacağız? şeklinde bir sorunuz varsa bu oyuncuları da antrenman bölümünde kadrolara alarak deneyim puanları kazanabilirsiniz.

Aşağıda ki görselde belirtilen şekilde kadronuz el verdiği sürece sınırsız sayıda takım oluşturarak antrenmanda oyuncular oynatabilirsiniz.

Sorare antrenman ligi

Yukarıda ki adımları izledikten sonra karşımıza aşaıda ki görsel gibi bir ekran karşımıza gelecek. Bu ekranda takım kadrolarını hazırladığımız gibi 5 oyuncu ekleyebileceğimiz bir alan yer alıyor. Boşta ki mevkilerde oynatabileceğimiz bir oyuncu yoksa sol bölümde olduğu gibi Bu küme için kullanılabilen Kaleci kartı yok! yazısını göreceksiniz. Böyle bir durumda antrenman ligi için oluşturabileceğiniz kadroyu karşılayacak oyuncunuz yok demektir.

 

sorare antrenman ligi

Peki bu deneyim puanları ne işe yarar? 3 farklı deneyim puanı elde edebilirisniz. Bu deneyim puanlarının limiti kartınızın nadirliğine göre değişmektedir.

  1. Kaptan olarak belirlediğiniz oyuncuya ekstra %20 deneyim puanı verir.
  2. Sezon puanı %5
  3. Kadro da bulunma %5

Böylece bir oyuncu yukarıda ki değerlere göre %30 deneyim puanı alabilir. Bu deneyim puanı oyuncunun maç içinde ki istatistiklerine bağlı aldığı standart puanın üzerine eklenecek yüzdedir. Yani bir oyuncunuz maç içinde ki istatistiklere göre 60 puan aldıysa ve kaptan olarak belirlediyseniz diğer deneyim puanları da üst limitte ise maç içinde ki puanı 78 e çıkar. Bu yüzden kadroda belirleyeceğiniz kaptan o hafta en yüksek puanı alabilecek potansiyelde bir oyuncu olmasını özenle seçmelisiniz.

Devam Edecek…
0 0 votes
Değerlendirme
Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin.